MŠ Pampeliška

Aktuality

(09. 07. 2021)
Vážení rodiče, níže naleznete informace o možnostech návratu dětí do MŠ po návratu z ciziny.
Na šťastné setkání s vámi se těší
Kolektiv všech Pampelišek :-)
Může dítě po návratu z ciziny do MŠ?
 
Ano i ne. I KARANTÉNA
 
Stejné povinnosti jako zaměstnavatelé k zaměstnancům mají i vzdělávací instituce ve vztahu k dětem, resp. jejich zákonným zástupcům. (Jednoduše řečeno - vzdělávací instituce umožní vstup dítěti pouze, pokud se po návratu z ciziny prokáže negativním testem nebo prokáže, že se na něj vztahuje výjimka z testování, KARANTÉNA UVEDENA NÍŽE.) 
 
V současné chvíli platí výjimka z testování pro osoby do dovršení 6 let věku, což je většina dětí v MŠ. Přesto VÁS PROSÍME, abyste  DODRŽELI KARANTÉNU, či nechali dítě otestovat PCR testem. Níže je informace o nutném dodržení KARANTÉNY po návratu z ciziny ze zemí označených těmito barvami:
 
Návrat ze zemí s velmi vysokým či extrémním rizikem nákazy
Ochranné opatření stanovuje, že MŠ či obdobná instituce nesmí umožnit přítomnost dětí, které nedovršily 6 let, které se vrátily ze země s velmi vysokým rizikem nákazy, po dobu 7 dní od vstupu na území ČR, resp. po dobu 10 dní, jde-li o návrat ze zemí s extrémním rizikem nákazy.
 
 
Světle červená/tmavě červená:Pro děti do 6 let nesmí MŠ umožnit jejich vstup do budovy po dobu 7 dnů od návratu.  Belgie, Bulharsko, Estonsko, Francie, Chorvatsko, Irsko, Island, Kypr, Lichtenštejnsko, Litva, Monako, Nizozemsko, Norsko, Německo, Portugalsko,  Rakousko, Řecko, Slovinsko, Španělsko (včetně Baleárských ostrovů), Švýcarsko a všechny ostatní státy světa, které nejsou uvedeny v kategorii zelených, oranžových a černých zemí.)
Dospělé osoby: nejdříve 5. den, nejpozději však 14. den od vstupu na území České republiky se podrobit RT-PCR testu na stanovení přítomnosti viru SARS-CoV-2, podrobit se do doby výsledku RT-PCR testu na stanovení přítomnosti viru SARS-CoV2 dle písmene d) a samoizolaci
Černé země: Pro děti do 6 let nesmí MŠ umožnit jejich vstup do budovy po dobu 10 dnů od návratu
Dospělé opsoby: nejdříve 5. den, nejpozději však 14. den od vstupu na území České republiky se podrobit RT-PCR testu na stanovení přítomnosti viru SARS-CoV-2, podrobit se do doby výsledku RT-PCR testu na stanovení přítomnosti viru SARS-CoV2 dle písmene d) samoizolaci

Zelené země:AAustrálie,  Hongkong, Japonsko, Jordánsko, Kanada, Katar, Korejská republika, Macao,  Maďarsko, Nový  Zéland,  Polsko,  Saúdská Arábie, Singapur, Tchaj-wan, Vatikán, Azorské ostrovy (Portugalsko)

Oranžové země:Andorra, Dánsko, Finsko,  Itálie, Lotyšsko, Lucembursko, Malta, Rumunsko, San Marino, Slovensko, Švédsko, Madeira (Portugalsko), Kanárské ostrovy (Španělsko)

Budeme velmi rádi, když zachováte odpovědnost a do školky nám pošlete opravdu zdravé dítko po karanténě či testu. Věřte, že jsme si "karantén" celé školky již užili dost a potřebujeme fungovat zejména pro pracující rodiče. Za všechny tyto rodiče děkujeme!
 
 
Krásné léto všem !!!
 
Zaměstnavatel zamezí vstup na pracoviště zaměstnanci, který strávil déle než 12 hodin, nebo v případě sousedních zemí 24 hodin, mimo území České republiky a nepředloží negativní výsledek testu

Předložit negativní výsledek testu však nemusí:
  • očkované osoby, které mají min. 14 po dokončeném očkování,
  • osoby, které prodělaly Covid-19 v předchozích 180 dnech a osoby, 
  • osoby, které prokáží, že se na ně vztahuje jiná výjimka z testování.
Zpět