MŠ Pampeliška

Aktuality

(21. 09. 2022)

Termín vyšetření očiček přihlášených dětí, včetně zaplacení částky je v pondělí 28.11..2022 v 9.45 hodin. Pokud jste přihlásili i mladší sourozence, přijďte na tento čas. Děkujeme.

Vážení rodiče, již několik let umožňujeme vyšetření očí vašich dětí v naší školce za 200,-Kč. Vyšetření provádí nestátní zdravotnické zařízení https://www.primavizus.cz/

Pokud máte zájem, přihlaste své dítko u paní učitelky a rovnou zaplaťte. Přihlašujte do konce září 2022.

S firmou máme dobré zkušenosti, dokonce u dvou dětí objevila závažné problémy a děti jsou nyní úspěšně odoperovány a jsou v péči specalistů.

Vážení rodiče,

ve Vaší mateřské škole se uskuteční vyšetření zraku dětí pomocí speciální diagnostické videokamery v rámci projektu "Koukají na nás správně?". Vyšetření je spolehlivé, rychlé a zcela bezpečné. Děti vnímají vyšetření jako hru, neboť se uskutečňuje v klidném a známém prostředí mateřské školy. Běžné vyšetření zraku u dětských lékařů v rámci preventivních prohlídek dioptrické vady často neodhalí. Včasným vyšetřením zraku máte možnost ochránit své dítě před vznikem pozdějších komplikací.

Proč nechat vyšetřit dítě přístrojem Plusoptix?

? Přístroj Plusoptix umožňuje měřit oční vady u dětí již od 6 měsíců. Čím dříve je u dětí oční vada zjištěna a včas korigována, tím vyšší je pravděpodobnost jejího úspěšného vyléčení.

Velký podíl na vzniku dioptrických očních vad včetně šilhání a tupozrakosti má rovněž dědičnost. V případě výskytu očních vad v rodině u rodičů nebo prarodičů se doporučuje nechat dítěti zrak pravidelně kontrolovat, protože jakákoliv komplikace může zrak při zanedbání léčby značně poškodit.

Jedním z důsledků nezjištěné a neléčené vady zraku u dětí je riziko vzniku úrazu. Projekt preventivního screeningového vyšetření zraku svým posláním naplňuje cíle Národního akčního plánu prevence dětských úrazů Ministerstva zdravotnictví ČR.

Informace o termínu vyšetření Vám sdělí pracovníci mateřské školy.

Jménem celého realizačního týmu projektu Vás srdečně zdraví

Ing. Andrea Žejdlová, Ph.D.
manažer projektu

Tel: 776 31 22 21

Prima Vizus, o.p.s.
nestátní zdravotnické zařízení
www.primavizus.cz

Zpět