MŠ Pampeliška

Aktuality

(12. 06. 2018)

Adaptace: Rodičům nových dětí, zejména mladších doporučujeme tzv: "zvykačku", kdy si první den s dítětem pobudete ve školce a seznámíte se s prostředím - bez objednaného jídla. Druhý den už zkusíte na chvilku odejít a po krátkém čase (1hodina, dle domluvy s paní učitelkou) si jej vyzvedenete. To také doporučujeme bez objednání jídla. A poté, podle toho, jak bude na tuto situaci dítě reagovat, se domluvíte s paní učitelkou. První měsíc je velice vhodné, aby dítě docházelo do školky pouze na dopoledne, tedy po obědě domů. Samozřejmě záleží na vašich možnostech a možnostech vaší celé rodiny. Jinak platí: čím delší loučení = tím delší brečení. Mějte na paměti, že tato situace je pro dítě zpočátku velmi těžká a zátěžová a jakékoliv ulehčení jeho adaptace na nové prostředí je naší společnou snahou. Dbejte rad paních učitelek, myslí to s vámi i s vaším dítětem opravdu dobře :-)

více také na : http://app.smarts5r6.eu/public/webversion/newsletter?u=33254061-e598-11e2-9cb6-002590a1e85a&c=9c1c0f38-e33b-11e4-8b7a-002590a1e732&j=459169f5-4636-11e5-8cf3-002590a1e85a

http://clanky.rvp.cz/clanek/c/PUE/17933/ADAPTACE-NOVYCH-DETI-NA-PROSTREDI-MATERSKE-SKOLY.html/

Jídlo dětem omlouvejte nejdéle do 7 hodin určitého dne na telefon třídy. Můžete i formou SMS. Vždy uveďte jméno dítěte a předpokládanou dobu absence. Rozhodující je zaznamenání docházky vašeho dítěte na formuláři paní učitelky ve třídě. Pokud není vaše dítě omluvené, paní učitelka mu vždy napíše přítomnost, protože nemůže vědět, zda dorazíte, či ne. Proto, i když se absence prodlouží, vždy dejte do školky vědět, aby se vám jídlo zbytečně nepočítalo.

Na začátku každého měsíce nahlaste do 7 hodin, zda se bude měnit docházka vašeho dítěte. Tzn. celodenní nebo polodenní. Na pozdější nahlášení nemůže být brán zřetel a dítě bude mít počítáno stravné jako v předcházejícím měsíci. Tedy, pokud potřebujete, aby vaše dítě přešlo z polodenní docházky na celodenní, či naopak, nahlaste tuto změnu raději dřív, aby mělo zajištěnou i odpolední stravu. Docházka vašeho dítěte je kdykoliv k nahlédnutí ve třídě u paní učitelky.

Velice se na vás a vaše dítě těšíme a doufáme, že společnými silami dosáhneme pohody a porozumění ve vztahu mezi školkou a vámi, a školkou a vaším dítětem :-) Dejte nám důvěru a my uděláme pro vaše dítě maximum, aby se u nás cítilo dobře :-) Tak na shledanou a ahoj v září  :-)

 

 

 

 

 

 

 

Zpět