MŠ Pampeliška

Úřední deska

Koronavir- UZAVŘENÍ MATEŘSKÉ ŠKOLY OD 16.3.2020 - aktualizováno
(25. 03. 2020)

Vážení rodiče,

Usnení Rady města Jablonce nad Nisou o UZAVŘENÍ VŠECH MATEŘSKÝCH ŠKOL v Jablonci nad Nisou OD PONDĚLÍ 16.3.2020 platí do odvolání.

Škola bude pro rodiče vydávat Žádost ošetřovné - Potvrzení o uzavření školy 

Způsob:

elektronicky - napíšete si na email:  mslovecka@seznam.cz - jméno dítěte , jeho rodné číslo a  datum, od kterého potřebujete počátek potvrzení

( více info na  https://www.cssz.cz/web/cz/-/doporuceny-postup-pro-podani-zadosti-o-osetrovne-pri-peci-o-dite-do-10-let-z-duvodu-uzavreni-skolskeho-detskeho-zarizeni-skoly-)

 

písemně - v úřední dny : pondělí, středa 9-12 hodin - po telefonické domluvě

 

Zaměstnavateli musíte na konci každého měsíce vyplnit ještě tento formulář:    https://www.cssz.cz/documents/20143/157311/Vykaz_pece.pdf/?fbclid=IwAR39kKI84GbQ7OaPSdvHg4YSys2UHBCUrpZpS4yp0PlB78Gy0--_L-frIxM

 

Info pro OSVČhttps://www.mpo.cz/cz/rozcestnik/pro-media/tiskove-zpravy/vyrizovani-_osetrovneho_-osvc-se-mpo-snazi-maximalne-usnadnit-i-s-pomoci-inteligentniho-formulare--253780/   + příloha Potvrzení o uzavření MŠ - vydáváme - viz výše

 

Pobytné ani stravné za měsíc duben nebudeme vybírat ani strhávat inkasem, březnové pobytné a stravné se přeúčtuje dle termínu znovuotevření.

Výběr stravného v Sokolí ve školní jídelně je prozatím pozastaven, o všem vás bude informovat školní jídelna po znovuotevření.

S přáním dobrého zdraví všem

Vaše Pampelišky

sledujte i nadále tento web, kde budou doplňovány informace

Co s dětmi doma ? Přibývají odkazy a doporučení
(21. 03. 2020)

Vážení rodiče,

v této době, kdy se řeší preventivní opatření bychom Vás rádi uklidnili, že co se týče povinného předškolního vzdělávání, nemusíte se bát, že Vaše děti něco zameškají. Jen nebudou do školy tak "natrénované" :-).

Zatím je doma zapojte především do sebeobsluhy - při hygieně, oblékání, zavazování tkaniček, mazání chleba, krájení zeleniny, navlékání korálků, modelování, stříhání, hrajte společenské hry - pexeso, Člobrdo, Dobble, hrajte námětové hry - Na maminku, Na kuchaře, Na montéra, choďte do přírody, kde nejsou lidé - přeskakujte překážky, choďte na nerovném povrchu, zkoušejte rovnováhu, stavějte domečky v kořenech stromů, cestou komentujte dopravní značky - jaký mají geometrický tvar, barvy, hrajte hry, vemte míč, švihadlo, kolo. Hrajte slovní fotbal, poslouchejte zpěv ptáků, nezapomeňte procvičovat logopedii - ta je pro vstup do školy nejvíc potřebná! Hodně s dětmi mluvte - vysvětlete jim citlivě, jaká je situace, nuťte je vyprávět např. děj pohádky - povídejte si o ní.

Zkrátka si vynucený pobyt doma s dětmi užijte jako rodina. Vypněte televizi s depresivními zprávami a bavte se "po staru".  Níže máte nějaké tipy pro inspiraci.

Věřte, že nás celá situace mrzí, ale zdraví ná všech je přednější. Už teď se nám po Vašich dětech stýská :-)

Vaše Pampelišky

Logopedické odkazy
(20. 03. 2020)

Logopedický příměstský tábot: https://www.agenturaamos.cz/tabor/

Zápis do mateřské školy
(19. 03. 2020)

Vážení zájemci o naší školku, vzhedem k současné situaci jsme museli zrušit Den otevřených dveří. Přesto si naši školku můžete prohlédnout v naší Fotogalerii, zde vlevo nahoře.

Zde jsou předběžné informace ohledně podoby zápisu:

http://www.msmt.cz/opatreni-k-zapisum-do-ms-pro-skolni-rok-2020-2021?fbclid=IwAR3e6UvaZ9nJRbxq9jTfjwSUpVjJ79K6iHijLQjnPn9axkg5tVsSqfZbVIs

Sledujte náš web, kde se brzy dozvíte konkrétní informace pro naši školku.

Věříme, že se situace brzy uvolní a budeme se moci vidět osobně i s vašimi dětmi a pokračovat v našem krásném povolání :-D

Těšíme se na Vás a Vaše děti :-)

Letní prázdniny 2020
(19. 03. 2020)

Vážení rodiče, koronavirová kauza nám zamíchala situcí se školními prázdninami. Jsme v jednání se zřizovatelems tím, že školka bude ZŘEJMĚ v omezeném provozu (jen pro děti obou plně zaměstnanách rodičů) v provozu celý červnec a JEN poslední srpnový týden. Tak jako v loňském roce budou probíhat Prázdninové týdny s Vikýřem, které se ZŘEJMĚ posunou tak, aby vykryly předposlední srpnový týden.

Informace o zajištění péče pro děti a mládež vybraných profesí
(19. 03. 2020)
Bezprizorní dětí - dotazník
(17. 03. 2020)

Vážení rodiče, tzv. bezprizorních dětí, vy, co pracujete v potřebných funkcích (záchranné složky, vodárny, elektrárny, MHD, apod.)

Prosím Vás o vyplnění níže uvedených údajů a poslání na email: mslovecka@seznam.cz

Šetření vyžádal Liberecký kraj.

Děkuji Vám

Katka Sýkorová, ředitelka MŠ

Školní řád
(05. 02. 2020)

Školní řád se nachází v šatně dětí na nástěnce a je volně k přečtení.

Všichni rodiče podepisují, že byli se Školním řádem seznámeni na začátku docházky dítěte do školky na první seznamovací schůzce přijatých dětí. Poté se na prvních třídních schůzkách (zpravidla v září) seznamují jen s aktualizacemi ŠŘ. Pokud je potřeba Školní řád upravit během roku, rodiče jsou s tím okamžitě seznámeni na aktuální nástěnce. Informace visí min.1 měsíc.

Prázdniny ve školním roce 2019/2020
(27. 06. 2019)
Jak na vši - oficiální info KHS
(13. 06. 2019)
Adaptace nových dětí aneb těšíme se na vás
(12. 05. 2019)

Važení a milí rodiče nově přijatých dětí do školky.

Zde máte informace o tom, jakým způsobem probíhá adaptace vašeho dítěte u nás ve školce. Nebojte se dotazovat a domlouvat s paní učitelkou :-)

První den ve školce si na nástěnce najdete jméno svého dítěte a tím zjistíte, do které třídy je vaše dítě zařazeno pro tento školní rok.

Poté následuje cesta do šatny, kdy si nástěnce třídy, kterou jste zjistili při vstupu do školky, najdete značku přiděleného místa v šatně pro vaše dítě. Pro usnadnění naší práce, prosím, postupujte dle seznamu výbavy do školky, který jste obdrželi na informační schůzce, včetně umístění věcí na ven - do přihrádky a věcí na domů na přihrádku - věřte, že tento úkon nám velmi usnadní naši snahu naučit děti sebeobsluze.

U schodů je informační nástěnka, kde se pravidelně značí, kde se právě která třída nachází.

Dítě celou dobu motivujte na školku, vše přiměřeně komentujte, aby jste roztříštili obavy jak vaše, tak zejména vašeho dítěte.

Ve třídě se na vás těší

Vaše paní učitelky :-)

Potvrzení o očkování - povinné k zápisu do MŠ
(12. 04. 2019)
Logopedie v Jablonci nad Nisou
(04. 01. 2019)
Seznam soukromých MŠ v Jablonci n.N.
(11. 10. 2017)
Formulář - Potvrzení o očkování dítěte
(21. 04. 2017)
Doporučujeme tyto webové stránky s videy a instrukcemi, jak jednat s dětmi :-)
(27. 05. 2015)
SOUKROMÉ SUBJEKTY ZAJIŠŤUJÍCÍ HLÍDANÍ PŘEDŠKOLNÍCH DĚTÍ V JABLONCI NAD NISOU
(07. 05. 2014)
Placení obědů v jídelně ZŠ v Sokolí ulici
(06. 02. 2013)

Informace, telefonní číslo do jídelny a přihlášku najdete níže.

Obědy je nutné mít zaplacené měsíc předem - musí být peníze na účtu, paní vedoucí nemá přistup na účet a vaši platbu pozná pouze z bankovního výpisu, který jí poskytne škola. Doporučujeme obědy zaplatit poslední týden v srpnu (7.00 - 15.00 hodin), v září jsou zde velké fronty a než zaplatíte stravování ( svačina, oběd, svačina), jsou již potraviny nanormované ( v 7.00 hodin!) a počítá se zde s dětmi, které mají již obědy zaplacené. Vaše dítě tudíž nemůže být tento den ve školce !!!

Pokud budete platit obědy hotově, sledujte dny, na které je placení stravování vypsáno. Též platí, že se nemusí podařit zaplatit obědy a nechat dítě ve školce v jeden a ten samý den !!!

Obědy se omlouvají na telefon do školní jídelny do 7 hodin ráno!!!

Nechme děti, ať čtou, co je baví
(13. 11. 2012)
Nejvyšší čas, naučme je samostatnosti
(13. 11. 2012)
Moje výbava do školky
(22. 06. 2012)
Sběr
(26. 05. 2011)

Stále sbíráme starý papír. Ve školce ale nemáme skladovací místo tak prosíme, abyste sběr vozili do sběrných surovin v Želivského ulici tam nahlásili, že sběr je pro školku v Lovecké ulici, vjezd před čerpací stanicí ve směru k centru města. Zde můžete odevzdat i PET lahve a Tetrapaky. Za utržené finance pořizujeme dětem dárky při odchodu do školy a drobné odměny. (Den dětí, sladkosti, apod.) Tyto prostředky má ve správě Spolek rodičů a přátel školky při MŠ Pampeliška.

Zápis - Informace a Potvrzení o očkování - formulář
(01. 01. 2011)

Ke stažení zde.