MŠ Pampeliška

Informace pro rodiče

Karanténa Sokolí
(19. 01. 2021)

Vážení rodiče,

karanténa na všechny osoby v odloučeném pracovišti v Sokolí 9 je od 19.1.2021 do 24.1.2021.

Odběrová sanitka bude přistavena před školku v Lovecké v sobotu 23.1.2021 v 10.30 hodin. Odběry jsou pro všechny oslovené povinné.

Hygieničtí pracovníci vám budou všem volat a vysvětlovat karanténu.

Výsledky odběru byste se měli dozvědět během víkendu. Prosíme, dejte nám vědět, kdyby bylo vaše dítko pozitivní, prodloužilo by to karanténu a věděli bychom to předem, dřív, než by nám to oficiálně sdělila hygiena. Děkujeme za spolupráci.

 
Potvrzení o zaplacení pobytného k daním
(14. 01. 2021)

Vážení rodiče, potvrzení budeme vydávat během ledna. Je s tím spojena trocha práce, tak, prosím, vydržte. Potvrzení budeme vydávat oproti podpisu a nesmíme vydávat kopie, tak radím pečlivě uložit :-)

Vyšetřování školní zralosti v PPP Jablonec - odklad ŠD
(12. 01. 2021)
Děkujeme Vám a těšíme se v Novém roce
(30. 12. 2020)

Vážení a milí rodiče,

blíží se Nový rok a my bychom Vám chtěli moc poděkovat za Vaši snahu a pochopení situace okolo Koronavirové pandemie a za předcházení jejímu šíření.  Děkujeme Vám, že jste v minulém roce neposílali do školky děti s příznaky respiračnícho onemocnění, sami nás chránili tím, že jste ve školce nosili roušku,  přistupovali zodpovědně k prevenci proti Covidu zodpovědně a dodržovali pravidla 3 x R, včetně omytí rukou Vašeho dítěte před vstupem do třídy. Prosíme Vás o to i v roce následujícím.

Opravdu moc prosíme, abyste důsledně chránili sebe i děti, které posíláte do kolektivu, kde se roušky nenosí, abychom vydrželi co nejdéle bez karantény. Spousta z Vás řeší existenci své živnosti a závislost na příjmu z práce, která je  momentálně zakázaná, kde není např. možný ani homeoffice a my bychom rádi zůstali právě pro tyto z Vás otevření, jakmile nastane chvíle povolení. Víte, že se pandemická situace opět zhoršuje, tak prosíme ty z Vás, kteří mohou, aby omezili docházku dětí do školky a vyhnuli se tak případné karanténě. Tím pádem omezíte i nadměrné setkávání osob bez roušek a snad se nám povede zabránit další karanténě. 

Vážení přátelé, děkujeme Vám, že jsme s Vámi a Vašimi dětmi mohli sdílet letošní popravdě prazvláštní rok a doufáme, že se v lednu nového roku sejdeme všichni ve zdraví a společně tu potvoru porazíme!

Otvíráme v pondělí  4. 1. 2021.

Lásku a naději do každého domova a brzký návrat do "normálu"  v příštím roce

Vám přejí 

Vaše Pampelišky

AKCE
(25. 11. 2020)
Workshopy pro předškoláky s rodiči
(18. 11. 2020)
Zavření školky v Lovecké - karanténa
(04. 11. 2020)
Zápis z třídní schůzky a valné hromady Spolku rodičů
(14. 09. 2020)
Režim dne
(20. 08. 2020)
MOJE VÝBAVA DO ŠKOLKY
(14. 08. 2020)
Adaptace nových dětí aneb těšíme se na vás
(12. 05. 2020)

Važení a milí rodiče nově přijatých dětí do školky.

Zde máte informace o tom, jakým způsobem probíhá adaptace vašeho dítěte u nás ve školce. Nebojte se dotazovat a domlouvat s paní učitelkou :-)

První den ve školce si na nástěnce najdete jméno svého dítěte a tím zjistíte, do které třídy je vaše dítě zařazeno pro tento školní rok.

Poté následuje cesta do šatny, kdy si nástěnce třídy, kterou jste zjistili při vstupu do školky, najdete značku přiděleného místa v šatně pro vaše dítě. Pro usnadnění naší práce, prosím, postupujte dle seznamu výbavy do školky, který jste obdrželi na informační schůzce, včetně umístění věcí na ven - do přihrádky a věcí na domů na přihrádku - věřte, že tento úkon nám velmi usnadní naši snahu naučit děti sebeobsluze.

U schodů je informační nástěnka, kde se pravidelně značí, kde se právě která třída nachází.

Dítě celou dobu motivujte na školku, vše přiměřeně komentujte, aby jste roztříštili obavy jak vaše, tak zejména vašeho dítěte.

Ve třídě se na vás těší

Vaše paní učitelky :-)

Logopedické odkazy
(20. 03. 2020)
Sběr papíru
(04. 02. 2020)
Zimní provoz šatny
(13. 11. 2019)

Zimní provoz šatny

Není v kapacitě šatny sušit všechno mokré oblečení !

Pro kombinézy jsou zde ramínka na tyčích a pro boty rohožky u topení.

Na rukavice a punčochy není místo !

Rukavice nejlépe na gumičce v kombinéze - tam uschnou.

Je proto nezbytné, aby zde děti měly náhradní rukavice a punčochy a abyste každý den vzali mokré oblečení usušit domů !!!

Se vším oblečením na sebe děti seznamte, aby si je poznaly (včetně bot) a vše řádně podepište !!! Děti si své oblečení nepoznají !!!

Prosíme, odneste na zimu holínky domů !!!

Děkujeme, že pomáháte udržovat naší šatnu pěknou a uklizenou.

Předškolní vzdělávání očima MŠMT
(23. 09. 2019)
Spaní dětí po obědě
(29. 07. 2019)
Označení oblečení vašeho dítěte
(29. 07. 2019)

Rodiče malých důrazně prosíme, aby VŠECHNO oblečení dětí, které budou mít ve školce, řádně podepisovali !!!

Zejména věci, o které by neradi přišli, či oblečení, které je konfekční, pěkné a dá se předpokládat, že stejné budou mít i ostatní děti (Lidl, Kik, Pepco,Canys, ...)

Předejdete tím mnoha komplikacím, které "odnese" vaše dítě ve školce, až se  paní učitelka bude ptát, čí je tento kousek a řešit, na koho obleček navléci :-D

Jak na vši - oficiální info KHS
(13. 06. 2019)
Zajímavý názor na moderní budoucnost vzdělávání :-) - přibývají odkazy :-)
(23. 11. 2018)
Stanovisko ČŠI ke kroužkům v MŠ
(24. 06. 2016)
Jazyková výchova na internetu pro rodiče
(03. 05. 2016)

Vážení rodiče, zde máte úžasné návody, jak rozvíjet dětem řeč.

https://www.youtube.com/channel/UCNiO9x6zmqxP9ZqqKGUbDHw

Nenechávejte všechno na školce a odbornících a jděte dětem příkladem v mluvení a vyjadřování. Užijete si chvíle zábavy, upevníte vztah s dítětem a ještě to bude užitečné :-)

Doporučujeme tyto webové stránky s videy a instrukcemi, jak jednat s dětmi :-)
(27. 05. 2015)
Školku za vás může platit váš zaměstnavatel s výhodami :-)
(11. 03. 2015)
Moje výbava do školky
(22. 06. 2012)
Sledujte naši aktuální fotogalerii :-)
(03. 10. 2011)

Srdečně vás zveme do fotogalerie této webové stránky :-)

Sběr
(26. 05. 2011)

Stále sbíráme starý papír. Ve školce ale nemáme skladovací místo tak prosíme, abyste sběr vozili do sběrných surovin v Želivského ulici tam nahlásili, že sběr je pro školku v Lovecké ulici, vjezd před čerpací stanicí ve směru k centru města. Zde můžete odevzdat i PET lahve a Tetrapaky. Za utržené finance pořizujeme dětem dárky při odchodu do školy a drobné odměny. (Den dětí, sladkosti, apod.) Tyto prostředky má ve správě Spolek rodičů a přátel školky při MŠ Pampeliška.